Site Overlay

Zachwycić się tysiące razy

Niektórzy wyjeżdżają by robić zachwycające zdjęcia. Podróżują by uchwycić piękno nieznanych im miejsc i dać się zaskoczyć. Zwykło się nawet mawiać, że liczy się nowe spojrzenie kogoś niezaznajomionego z tematem. I wiele jest w tym racji, wyruszając w nowe i nieznane, chłoniemy, poszukujemy i sprawdzamy. Nie przechadzamy się ulicami w zamyśleniu, wręcz przeciwnie, oglądamy szukamy, przyglądamy się, tak by nic nam nie uciekło…

Znam to i niejednokrotnie sama tego doświadczam. Uwielbiam gubić się w nieznanym mi mieście i przechadzać się jego ulicami, pełna ekscytacji w miarę kolejnych odkryć. Posmak nowości ekscytuje, i pobudza nasze zmysły. Ale czy kiedykolwiek zdarzyło wam się wyruszyć znanymi wam ścieżkami w podróż, i poczuć ekscytację? Stanąć w miejscu, w którym stawało się już tysiące razy i się zachwycić?

Mi tak. I jest to najpiękniejsze uczucie na świecie. To tak jakbyście ujrzeli piękno w najczystszej postaci. To tak jakby nosić okulary, dzięki którym można spojrzeć na świat zupełnie na nowo. Czasami świat uchyla Wam rąbka tajemnicy, wychyla się i szepcze Wam że jest piękny. Zdarza się, że patrzę na świat i staję i się zachwycam. Czasem w tym czasie mijają mnie tłumy, i zdziwiona widzę, że niewielu poza mną zatrzymuje się by podziwiać ten spektakl.

Czasem spojrzeć na świat „inaczej” jest stosunkowo prosto. Lecz czasem aby spojrzeć, trzeba dostrzec, bo czasem gdy patrzymy to w cale nie widzimy. A trzeba naprawdę widzieć, by móc się zachwycić. To wymaga wysiłku. Przede wszystkim świadomego patrzenia. Nauczyłam się patrzeć, gdy uświadomiłam sobie jak wiele mnie omija. Wszystko to wydaje się strasznie zagmatwane gdy to opisuję, lecz rzecz jest naprawdę prosta.

Można po prostu wstać o 5 nad ranem, pójść nad łąkę, i zachwycić się urzekającą rosą na trawie i pomyśleć jak świat jest piękny. I uwierzcie, że czasem nic więcej nie potrzeba by poczuć się dobrze.

Jeszcze jest chwila, dlatego chciałabym Życzyć Wam wspaniałych świąt, i tego byście zawsze świadomie patrzyli na świat i ludzi, którzy Was otaczają. Bo naprawdę czasem bardzo łatwo się nimi zachwycić i być szczęśliwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024 zawe. All Rights Reserved. | zawe1 by zawe